Grafik Tasarım

Web Grafik - Tasarım
Web grafik tasarımı, grafik tasarım alanıyla alakalı bir husus olarak ele alınabilir, fakat kendi içinde ayrı bir dal olarak çok geniş bir alanı kaplamaktadır. Klasik manada kara kalemle başlayan tasarım dalından değişik olmak üzere web tasarımcısının bilgisayar ve web dünyası konusunda geniş bir bilgiye sahip olması da gerekir. Bu tarafı ile klasik anlayışdan ayrılarak teknolojik bir hızlı yardımcı haline gelmektedir. Web tasarım ve proje için lazım gelen tüm gereksinimler giderildikten sonra hayal kurmaya başlanır. Projeye ait deneme tasarımı yapılarak geçici bir alan adı altında, gerçek elektronik ortamda müşterinin beğenisine sunulur. Sunum sonunda mütabık olunduğunda, projenin tasarımı son haline getirilerek internet üzerinde yayınına başlanır.

Logo Tasarım
Firmanızı yansıtan renk tarz ve çizgiler ile markalaşmnızın tek yolu LOGO tasarımınızdır. Firmanızın kimliği olan logonuzu tüm müşterilerinizin aklına kazıyarak anlatmanız gerekecektir. Bunun için de kendinizi tek bir bakışla tanıtabileceğiniz güzel bir logo tasarımına ihtiyaç duyuyorsanız doğru adrestesiniz.

Kurumsal Kimlik Tasarımı
Kurumsal kimlik, pazarlamada (marketing), bir işletmenin görünen tarafına verilen addır. İşletmenin kendini ifade etme biçimidir. Bu ifade belli sınırları çizilmiş ve genellikle değişmez bir göstergedir. İşletmeyi anımsatacak bir tasarımın ne ölçülerde ve nasıl kullanılması gerektiğini belirten kurumsal kimlik kitabı bu sistemin vazgeçilmez öğesidir. Öyle ki bir kurumsal kimlik tasarımı içinde amblem (logo) dan ofis dizaynına, çalışanların giyim kuşamından araç üstü giydirmeye, antetli kâğıttan, tabelaya, web sitesinden ambalaj dizaynından faaliyet raporuna kadar her şeyin ne ölçülerde ve nasıl kullanılacağı belirtilmiştir. Kurumsal kimlik kurumun imzasıdır ve bu yönüyle değişime kapalıdır. Belli dönemlerde firma ve tasarımcıların ortak çalışmasıyla değiştirilebilmesine rağmen firma kurumsal kimlik ile oluşturduğu imajı sıklıkla değiştirmek istemez. Kurumsal kimlik çalışmalarında hiç şüphesiz çalışmanın temeli firma amblemi üzerine kurulmuştur. Amblem renklerinin her durumda aynı değerde basılması, yazı tiplerinin hiçbir zaman değişmemesi bu çalışmanın temelini oluşturur. Kurumsal kimlik firma için oluşturduğu imajla, tüketicinin aklına kazınır. Bu yönüyle firmanın reklam yatırımlarının başarılı olmasının sağlayan çalışmalardan biridir.

Katolog Tasarımı
Katalog tasarım bir çok görsel uzmana göre son reel sanattır.Katalog grafik tasarımları bugün bilgisayar da rahatlıkla tasarlanabilmektedir. Grafik tasarımcının işinin birçok bölümü reklam konusunda olduğundan ana düşüncesi hep iletişimdir. Bu sebeple iyi bir tasarımcı aynı vakitte iletişimi çok güçlü bir bireydir.

Reklam Tasarımları
Reklam grafik tasarımları özellikle televizyonun popülerleşmesinden sonra görselliğin gücünü keşfeden insanoğlunun yarattığı bir sanattır. Reklam grafik tasarımı teori anlamıyla, mesajınızı evrene duyurmak için gerekli metin ve görsellerin anlaşılabilir ve anlatılabilir biçimde tasarlanmasıdır. Reklam tasarımının baskılama, ekranlar, hareketli görüntüler, animasyonlar, iç mimari, paketleme çeşitleri gibi birden çok noktada tasarım alanı bulunur. İyi bir tasarımın hizalama, denge, hareket, görüntü kalitesi, oranlama, yakınlık derecesi, tekrar etme, ritim, ve birlik gibi öğeleri birbiri ile en iyi biçimde bağdaştırması lazımdır.
Whatsapp Destek

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?